Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

"Hejt MADE" spektakl muzyczny

Wymarzony wyjazd na dwa tygodnie wypoczynku już blisko. Wystarczy spakować
walizkę, dorzucić kilka elektronicznych gadżetów i w drogę! A co, jeśli nie
będziesz mieć dostępu do internetu, laptopa, ba - nawet telefonu? Nie
możesz się zalogować, wejść na fejsa, nic wygooglować. Czy jesteś na to
gotowy? Ile wytrzymasz?

Spektakl dla młodzieży oraz rodziców i wychowawców nastolatków.

Spektakl o uzależnieniach od elektroniki i świata wirtualnego, o
poszukiwaniu relacji i swojego miejsca w świecie.

Scenariusz i teksty piosenek: Jan Jakub Należyty

Muzyka: Agnieszka Piotrowska-Hajduk i Piotr Hajduk

Reżyseria: Piotr Hajduk

Reżyseria sceny z fortepianem: Stanisław Dembski

Choreografia: Karolina Kroczak

Kostiumy: Angelika Humelt

Nagłośnienie: Jarosław Regulski

Oświetlenie: Rafał Brześciński

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 listopada 17:00 Warszawa, Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
BILETY

"MOTYL" - spektakl teatru tańca

Zapraszamy na spektakl, pt."MOTYL” opowiadający o reżimie panującym w szkole baletowej, poświęceniu w drodze do realizowania pasji i spełniania swoich marzeń, przygotowany przez młodzieżowy Teatr Tańca AFERA w Służewskim Domu Kultury.   Spektakl dedykowany jest młodzieży z klas V-VIII szkoły podstawowej, klas ponadpodstawowych oraz dorosłym.

Spektakl jest wystawiany w sali widowiskowej Służewskiego Domu Kultury w Warszawie przy ul. Bacha 15 (metro SŁUŻEW).   Rezerwacje grupowe i pytania proszę kierować na adres mailowy: j.zielinski@sdk.waw.pl   Cena biletu: - 10 PLN / dorośli - 5 PLN / uczeń do 18 r.ż., senior
- bezpłatna wejściówka / opiekun grupy 15 os. ____________________________________________________   Poruszeni samobójstwem jednej z uczennic chcemy wspólnie z widzami zastanowić się, ile człowiek jest w stanie znieść, aby podążać za swoim marzeniem, a kiedy już tam dotrze - czy nie zgubił po drodze czegoś cennego? Spektakl zawieszony między tańcem, słowem, wspomnieniami tych, które to przeżyły... lub nie.   Scenariusz opiera się na wspomnieniach tancerek, które uczęszczały do szkoły baletowej.
Posługujemy się uniwersalnym językiem, jakim jest taniec.   Jest to już piąta premiera Teatru Tańca AFERA. Wcześniejsze: "UCIEKINIER", "ID..EGO..SUPER", "KRÓLOWA", "WSZYSTKIE NIEPRZESPANE NOCE", prezentowane były na festiwalach i konkursach teatralnych w kraju i za granicą zbierając pochlebne opinie krytyków teatru amatorskiego.
"MOTYL", zdobył pierwszą nagrodę podczas XXV Mazowieckiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego "MASKA" w Warszawie.

Spektakl, zdobył także uznanie podczas międzynarodowego festiwalu teatrów młodzieżowych "interTWINed 2019" i został zaprezentowany młodzieży z Polski, Niemiec, Francji, Włoch, Estonii i Irlandii w Piccolo Theater w Cottbus (Niemcy).   Już niebawem, spektakl, zostanie zaprezentowany podczas Festiwalu Teatru Niemego w Kielcach.   W 2019 r., zespół uczestniczył w projekcie "PORANDO NO KODOMOTACHI - ZNACZY DZIECI Z POLSKI", w ramach którego, wspólnie z Fundacją im. Ireny Kwiatkowskiej uczestniczył w 10 dniowym turnee po Japonii, na zaproszenie Polsko-Japońskiego Towarzystwa Wymiany Kulturalnej (POLJA).   O grupie: https://sdk.waw.pl/warsztaty/dzieci/teatr-tanca-afera   Teatr Tańca AFERA: https://www.facebook.com/aferakontra/   Fragment poprzedniego spektaklu wystawianego podczas "interTWINed 2017" (od 4:45): https://www.youtube.com/watch?v=Vw6lvGWFMpg
Rozwiń
Data Godzina Miejsce
29 października 19:00 Warszawa, Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
BILETY
30 października 12:00 Warszawa, Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
BILETY

Dziecięce Ogrody Muzyczne - Austria

W środku Europy, niedaleko Polski leży Austria, kraj o wspaniałej przyrodzie, bogatej historii i kulturze. Ojczyzna Mozarta, Schuberta, Mahlera. Każdy, kto interesuje się sportem wie, że dużą część Austrii zajmują piękne wysokie góry- Alpy, a kraj ten jest potęgą w sportach zimowych. Być może jednak nie każdy wie, że stolicą Austrii jest Wiedeń- miasto  „klasyków wiedeńskich”, w którym żyło wielu wybitnych artystów, a także panował cesarz Austro-Węgier Franciszek Józef z żoną pieszczotliwie nazywaną Sissi. Wiedeńczycy uwielbiają kawiarnie. Pierwszą z nich, potem gdy Turcy w 1683 roku uciekali po przegranej bitwie i zostawili 500 worków kawy, założył polski kupiec. Miejscem odwiedzanym równie chętnie jak wiedeńskie kawiarnie jest park Prater, w którym znajduje się jedno z najstarszych wesołych miasteczek na świecie. Istna karuzela atrakcji- zapraszamy do muzycznej podróży do Austrii.

Wykonawcy:

Kwartet Opera w składzie:

Michał Lisiewicz – skrzypce

Sławomir Talacha – skrzypce

Elżbieta Porębska – altówka

Marta Ziarko – wiolonczeka

Prowadzenie: Natali Leszczyńska

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
20 października 16:00 Warszawa, Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
BILETY

Kacper Kuszewski "Album rodzinny " - recital

Stary album rodzinny. Wehikuł czasu. Otwieram go i przenoszę się w cudowne lata  dwudzieste i lata trzydzieste, czasy młodości moich dziadków. Świat fraków, cylindrów, długich sukien i kapeluszy z piórem, ale także fokstrota, tanga i charlestona. Uwielbiam te podróże w czasie. Często jednak na fotografiach obok moich krewnych widzę ludzi, których nikt już nie pamięta. Milcząc patrzą prosto na mnie i tylko na podstawie ich stroju, czy wyrazu twarzy mogę próbować zgadnąć kim byli i czym się zajmowali. Zawsze korciło mnie żeby wymyślić  im jakieś nowe, barwne życiorysy i właśnie z takich pragnień i fantazji narodził się niniejszy album.
Przedstawiam Państwu kolekcję  hipotetycznych portretów moich prawdopodobnych krewnych w formie piosenek w stylu retro i zapraszam do liryczno-humorystycznej podróży w czasie. Oto historie, które niekoniecznie się zdarzyły, ale zdarzyć się mogły...
Kacper Kuszewski
Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 października 19:00 Warszawa, Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
BILETY

Koncert Izabeli Szafrańskiej z zespołem

Premiera płyty Izabeli Szafrańskiej "Z bursztynu" z muzyką Marcina Partyki.

Płyta zawiera 12 nowych piosenek z muzyką Marcina Partyki i tekstami polskich poetów współczesnych m.in. Justyny Holm, Jana Wołka, Wacława Oszajcy, Grzegorza Tomczaka, Małgorzaty Wojciechowskiej, Mirki Szawińskiej, Janusza Kukuły, Jana Kondraka, Grzegorza Walczaka, Marcina Partyki, Katarzyny Walentynowicz, Izabeli Szafrańskiej.

Zespół pod kierownictwem Marcina Partyki.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
30 listopada 19:00 Warszawa, Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
BILETY

W krainie Sefarad - Najpiękniejsze pieśni sefardyjskie

 
 

W KRAINIE SEFARAD - Najpiękniejsze pieśni sefardyjskie

 

Anna Riveiro - śpiew, gitara, lira korbowa, wybór utworów i scenariusz koncertu
Marcin David Król -
skrzypce

Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski. Wywodzi się z Hiszpanii, czyli Sefarad, jak nazywano ją po hebrajsku. Wyboru pieśni do programu: W KRAINIE SEFARAD dokonała wokalistka Anna Riveiro uważana za mistrzynię pieśni sefardyjskich i nazywana „polskim głosem Sefarad” („La voz polaca de Sefarad” - eSefarad.com).

Anna Riveiro, obdarzona wyjątkowym głosem o ciepłej, południowej barwie, przekazuje słuchaczom bogactwo ukrytych w pieśniach emocji. Stosuje techniki wokalne nawiązujące m.in. do muzyki dawnej Hiszpanii oraz do wykonań muzyki sefardyjskiej w krajach basenu Morza Śródziemnego. Wszystkie pieśni wykonuje w oryginalnym języku Sefardyjczyków - ladino (inaczej judeo-español).

Artystce towarzyszy wybitny skrzypek, Marcin David Król, który oprócz klasycznego brzmienia skrzypiec wykorzystuje w swojej grze brzmienie i efekty zainspirowane zarówno muzyką hiszpańska i sefardyjską jak też arabską i indyjską. Eksperymentuje też z dźwiękiem skrzypiec zaskakując słuchaczy nowymi efektami i brzmieniami.

Artyści nawiązują wspólnie do muzyki transowej i improwizowanej wciągając słuchaczy w emocjonującą muzyczną opowieść. Charyzmatyczny głos Anny Riveiro i niezwykłe brzmienie skrzypiec Marcina Davida Króla prowadzą słuchaczy ścieżkami Krainy Sefarad i ożywiają świat, który już nie istnieje...


„Pieśni sefardyjskie w interpretacji Anny Jagielskiej-Riveiro zachowały coś z żydowskiej nostalgii, hiszpańskiego żywiołu i orientalnej zmysłowości. Pozwalają zatopić się w magii Orientu, na chwilę, na godzinę… na całe życie?”    Polska The Times


ANNA RIVEIRO
Wokalistka, trenerka głosu, gitarzystka, producentka muzyczna oraz projektantka wnętrz. Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów. W swojej twórczości jest ambasadorką wielokulturowości. Szczególne miejsce w jej repertuarze ma muzyka żydowska a zwłaszcza sefardyjska Artystka wykonuje też pieśni jidisz oraz pieśni hebrajskie (śpiewa też jako kantor) . Jej poszukiwania twórcze kierują się także od lat ku muzyce dawnej i tradycyjnej związanej z kulturą Hiszpanii, Francji, Portugalii i Ameryki Łacińskiej.

Anna Riveiro jest uznaną w świecie wykonawczynią pieśni sefardyjskich, a jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącym języków zagrożonych wymarciem. Stale koncertuje w Polsce i zagranicą. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech.  Wystąpiła m.in. na jubileuszowej edycji 10' MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI SEFARDYJSKIEJ w Kordobie (Hiszpania), gdzie koncertowała jako pierwsza artystka z Polski w historii tego Festiwalu.

Jako gwiazda muzyki sefardyjskiej wystąpiła też na 54' festiwalu JAZZ JAMBOREE w Warszawie oraz na wyjątkowej uroczystości otwarcia jedynej w Polsce synagogi sefardyjskiej, odrestaurowanej w Zamościu. Występowała też wielokrotnie na renomowanych festiwalach Polsce, w szczególności związanych z muzyką żydowską m.in.: Festiwal ZACHOR w Białymstoku, Festiwal WARSZAWA SINGERA, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie, Festiwal SIMCHA we Wrocławiu, FESTIWAL TRZECH KULTUR we Włodawie.

Anna Riveiro dokonała wielu nagrań fonograficznych, w tym 7 płyt solowych (m.in. dla wytwórni Universal Music). W jej bogatej dyskografii znajduje się kilka płyt z pieśniami sefardyjskimi z różnym instrumentarium i w odmiennych stylach, m.in. płyty: LUNAS OLVIDADAS i DOS AMANTES (nagrane pod patronatem Polskiego Radia i Instytutu Cervantesa w Warszawie). Płyta DOS AMANTES, nagrana w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia, była owocem projektu: BAJO EL CIELO DE SEFARAD - POD NIEBEM SEFARDAD, zorganizowanego przez Artystkę we współpracy z Instytutem Cervantesa, Polskim Radiem i Zamkiem Królewskim w Warszawie.

We wrześniu 2018 ukazała się nowa płyta artystki: AHAVAT OLAM - Pieśni hebrajskie

Obok działalności koncertowej Anna Riveiro prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie. Udziela też lekcji śpiewu, stosując autorską metodę nauczania w ramach:

ANNA RIVEIRO VOCAL MASTER CLASSES (Wokalne lekcje mistrzowskie Anny Riveiro)
Więcej o twórczości Anny Riveiro na stronie: www.annariveiro.com

 

MARCIN DAVID KRÓL
Marcin David Król urodził się w Krakowie. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat, pod opieką prof. Macieja Chowańca. Z wynikiem celującym ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Teresy Głąbówny. W swoim dorobku ma także studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Kolonii (Niemcy)w klasie prof. Michaela Vaimana. Swoje umiejętności jako solista i kameralista szkolił na licznych kursach mistrzowskich i konsultacjach prowadzonych m.in. przez: Wandę Wiłkomirską, Wiesława Kwaśnego, Daniela Stabrawę,Vladimira Spivakova i Krzysztofa Węgrzyna. Jest laureatem konkursów im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi,  im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie oraz im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku. Ponadto był stypendystą Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Wystąpił w wielu krajach Europy, w USA, Kanadzie, Korei Południowej oraz w Indiach. Jako koncertmistrz współpracował z orkiestrą Teatru Muzycznego w Lublinie, „Wildwood Opera Festival Orchestra” w Little Rock (USA) oraz na festiwalu operowym „Schloss Zwingenberg”   w Heidelbergu ( Niemcy). Współpracował także z orkiestrami Sinfonietta Cracovia, Sinfonieorchester Aachen (Niemcy), Limburg Symphonie Orkest (Holandia), Liege Philharmonic Orchestra (Belgia) oraz Camerata Vivaldi (Szwajcaria/ Niemcy). Obecnie jest członkiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej, a także  koncertmistrzem orkiestry „ Intercamerata” we Wrocławiu.

Marcin Król interesuje się kulturą żydowską, różnorodnością i wielokulturowością oraz łączeniem różnych dziedzin sztuki, czego dowodem są jego autorskie projekty muzyczne takie jak: “Melodie Hebrajskie”, „Wielokulturowość w muzyce polskiej” oraz „ Muzyka i poezja”. Wystąpił  z nimi na wielu festiwalach : "Muzyczna Wiosna na Politechnice Łódzkiej” , „Europa- Mała Ojczyzna Braci Wieniawskich” w Lublinie, „Summer Music Festival” w Wieliczce, „ Głosy o zmroku” w Warszawie,  „ Misz Masz- festiwal kultury żydowskiej” w Lublinie,  „ Kalejdoskop Form Muzycznych” im. Marii Fołtyn w Sopocie, “Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą oraz „ Zachor- Kolor i Dźwięk” w Białymstoku.

Dla wydawnictwa DUX, jako jeden z muzyków „ Radomskiej Orkiestry Kameralnej”, nagrał “Kwartet na czworo skrzypiec” Grażyny Bacewicz.W 2012 roku Król wystąpił w Filharmonii Berlińskiej wykonując „Kwintet fortepianowy” Juliusza Zarębskiego. Marcin Król uczy się także śpiewu kantoralnego u Michaela Davida Steina, kantora w synagodze Temple Aliyah w Los Angeles.

 

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
20 października 19:00 Warszawa, Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
BILETY