Warszawa

 Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
 Bacha 15

 11.02.2023

 18:00
 

Recital Justyny Bacz - pt. „Dalida- pieśń miłości” w 90. rocznicę urodzin

Program koncertu to opowieść o życiu Dalidy, którą tworzą najpiękniejsze i najważniejsze utwory z repertuaru Gwiazdy, które Justyna Bacz śpiewa w kilku językach: francuskim, polskim - w własnych tłumaczeniach, włoskim, hiszpańskim i arabskim. To piosenki o miłości - pragnieniu, spełnieniu, rozstaniu… Usłyszymy słynne przeboje takie jak „Gigi l’ Amoroso”, „Paroles, paroles” czy „Besame mucho”. Całość utrzymana w konwencji spektaklu muzycznego, w który wpleciony został poetycki komentarz odnoszący się do życia Dalidy.

Iolanda Cristina Gigliotti - Dalida - ikona piosenki francuskiej, z pochodzenia Włoszka, urodziła się w Kairze w 17.01.1933 r. Być może owo przenikanie się różnych kultur w których wyrosła, sprawiło, że stała się ambasadorką wielokulturowości. Śpiewała w wielu językach niosąc przesłanie miłości. Jej kariera zapoczątkowana w Egipcie rozwinęła się we Francji, gdzie przyjechała w wieku lat 21, wkrótce przerodziła się w wielki światowy sukces. Dalida nagrała ok.2000 piosenek, zdobyła 70 złotych płyt i wiele liczących się nagród.
W zawodowym życiu czuła się absolutnie spełniona, w życiu osobistym wciąż poszukiwała szczęścia i prawdziwej miłości. Nie mogąc udźwignąć ciężaru samotności 3 maja1987 roku zdecydowała o swoim losie...

Autorką koncepcji i wykonawczynią koncertu jest Justyna Bacz - piosenkarka, lingwistka, autorka tekstów, muzyki i przekładów piosenek. Artystce towarzyszy zespół pod kierownictwem Mariusza Dubrawski – autora aranżacji utworów.

Wykonawcy koncertu to Mariusz Dubrawski - piano, aranżacje.

Wiesław Wysocki - saksofony, klarnet,flet.

Ciepły, zmysłowy głos Justyny Bacz, ogromna klasa i wrażliwość muzyczna, a także nawiązujące do oryginalnych wersji, wysublimowane, nowe aranżacje nadają koncertowi niepowtarzalny klimat i brzmienie.
Ten muzyczny spektakl w wersji na oktet, z udziałem wybitnych wokalistów powstał w hołdzie dla Dalidy w 30. rocznicę śmierci, a jego premiera miała miejsce w marcu 2017 r. w Teatrze Ka-mienica podczas Festiwalu Frankofonii. Program został zarejestrowany na płycie CD pod tym samym tytułem.

Zapraszamy do świata niezapomnianych piosenek Dalidy!

CZYTAJ WIĘCEJ